اخبار

تازه های تکنولوژی و امنیت

صفحه اصلی/اینترنت/رقیب آسیایی eBay

رقیب آسیایی eBay


تائوبائو كه بزرگ‌ترين وب‌سايت فروشنده در چين است و ياهوي ژاپن، سرويس مشتركي راه‌اندازي كردند كه انتظار مي‌رود به بزرگ‌ترين فروشگاه آنلاين جهان تبديل شود.

پيش‌بيني مي‌شود اين سرويس، eBay رقيب آمريكاي خود را در زمينه كاربران و محصولات مورد عرضه تحت‌الشعاع قرار دهد.
فروشگاه‌هاي آنلاين تائوبائو قادر خواهند بود محصولاتي از چين را به مصرف‌كنندگان ژاپني در بخش “چاينا مال” سايت ياهوي ژاپن عرضه كنند.

سرويس‌هاي جديد كاربران اينترنت در هر دو كشور چين و ژاپن را قادر مي‌سازند با استفاده از سيستم‌ها و رويه‌هايي كه به زبان بومي، برايشان آشنا است، خريد و فروش كنند؛ زبان بومي يكي از بزرگ‌ترين موانع انجام كسب و كار در هر دو كشور بوده است.

انتظار مي‌رود كل شمار كاربران سرويس جديد از 90 ميليون كاربر فعال در فروشگاه آنلاين آمريكايي eBay كه سال گذشته ارزش محصولات به فروش رفته در آن به 60 ميليارد دلار رسيد، فراتر رود.

اداره‌كنندگان اين سرويس برروي رشد انفجاري كاربران اينترنت در آسيا سرمايه‌گذاري مي‌كنند كه پيش‌بيني مي‌شود در مقايسه با 19 درصد در يك دهه قبل، در پنج سال آينده 50 درصد از وب را تشكيل دهند.

تائوبائو شاخه‌اي از شركت تجارت الكترونيكي “گروه علي بابا” است و سافت بانك در ژاپن و شركت آمريكايي ياهو از سهام داران علي بابا هستند.
همكاري با ياهوي ژاپن جديدترين تلاش گروه علي بابا براي توسعه فعاليت در بازارهاي خارجي است.

خريداران آنلاين در چين با رسيدن كاربران اينترنت اين كشور به بيش از 400 ميليون نفر، در سال‌هاي اخير رشد كرده‌اند.

بايدو كه بزرگ‌ترين موتور جست‌وجو در چين است، در ماه ژانويه اعلام كرد كه سرمايه‌گذاري مشتركي را با وب سايت فروش ژاپني Rakuten به‌منظور راه‌اندازي يك فروشگاه آنلاين براي كاربران اينترنتي بومي در نيمه دوم سال 2010 ايجاد مي‌كند.

Print Friendly
Facebook Twitter Linkedin